MSN Kaydol – Kolay ve Hızlı Anlatım

Sık sık oyun oynuyorsanız mutlaka bir mail hesabına ihtiyacınız var. MSN veya Outlook üzerinden açacağınız tek hesapla, tüm Microsoft hizmetleri kullanabilirsiniz. Her hizmet için ayrı ayrı hesap gerekmiyor. Aşağıda MSN hesap oluşturmayı resimli olarak anlattık.

OUTLOOK

HOTMAIL

MSN

MSN AÇMAK İSTEYENLER İÇİN RESİMLİ ANLATIM:

Msn açma sayfasına girdikten sonra, yukarıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek. Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi boş olanları doldurun. Ardından kendinize özel mail adresi seçip uzantıyı; hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr uzantılarından birini seçin.

MSN AÇMA SAYFASI
Msn açma sayfasına girdikten sonra, yukarıdaki gibi bir sayfa karşınıza gelecek. Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi boş olanları doldurun. Ardından kendinize özel mail adresi seçip uzantıyı; hotmail.com, outlook.com veya outlook.com.tr uzantılarından birini seçin.

msn-ac-2

Ülkeyi Türkiye olarak seçtikten sonra posta kodunuzu girin. Posta kodunuzu bilmiyorsanız http://postakodu.ptt.gov.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz. Hesap bilgilerinize telefon numaranızı mutlaka girin. Hesabınızın güvenliği için lazım olacaktır

msn-ac-3

Telefon numaranızı girdikten sonra, hemen aşağıda yer alan doğrulama kodunu giriniz. Doğrulama kodunu doğru girdiğinizden emin olun, eğer kod ile ilgili sıkıntı yaşarsanız, “ses” düğmesine basıp kodu sesli olarak dinleyebilirsiniz. Ardından “Hesap oluşturun” tuşuna tıklayınız. 

msn-ac-4

Yukarıda anlattıklarımızı doğru bir şekilde yaptıysanız, bu resimdeki gibi bir karşılama ekranı karşınıza çıkmalıdır. Bu ekrandan mailinize, skype programına ve hesap bilgilerinize erişebilirsiniz.

 

Hesabınız İçin Güvenlik Önlemleri

 • MSN hesabı oluştururken, bilgileri özenle giriniz. Kullanıcı adınızı daha sonra hatırlayabileceğiniz şekilde seçiniz.
 • Şifrenizde mutlaka büyük ve küçük harf, rakam, özel karakter (!’^+%&/ gibi) kombinasyonu olsun. Bu şekilde yaparsanız şifrenizin kırılması imkansıza yakın olur.
 • Hesabınızın şifresini kimseye vermeyin.
 • Hesabınızla ilgili gelen maillerde şifrenizi isteyen mesajlara kanmayın. Hiçbir hizmet ve uygulama sizden şifrenizi mail aracılığıyla istemez.
 • Hesabınıza varsa ikinci mail adresinizi ve cep telefonunuzu tanımlayın. Bu bilgileri eklemeniz, hesabınızın çalınması durumunda geri alabilmeniz için hayati öneme sahiptir.

Tüm bu maddelere dikkat ederek MSN kaydolma sayfasına gidip kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Yeni hesabınız hayırlı olsun.

Not: Msn, Skype, Outlook ve Hotmail isim ve logolarının tüm hakları, USA/California merkezli Microsoft şirketine aittir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (86 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...Loading...

Yorumlar

 1. Kemal diyor ki:

  Microsoft halen @msn.com şeklinde mail adresi veriyor mu? Birkaç yerde bu uzantı alınamıyor denmiş ama halen çok fazla sayıda kullanan görüyorum. Eğer alınamıyorsa onlar nasıl kullanabiliyorlar?

  1. Cengiz diyor ki:

   Kemal eski kullanıcıların @msn.com ile devam etmesine izin verildi fakat yeni kullanıcılara kapattılar. Aslında en güzel ve en jenerik mail adresiydi, kötü oldu.

 2. Nafiz Günay diyor ki:

  Bence Microsoft, Messengeri kaldırıp yerine Skype getirerek çok büyük hata yaptı. Amaçları Msn ile Skype’ın aktifliğini artırmaktı ama tam tersi kitleyi kaybettiler diye düşünüyorum. MSN’in o sıcak yüzü maalesef Skypeda yok. İnsanlar halen daha MSN diye aratıp kaydolmak istiyorlarsa bu MSN’in başarısı, Skype’ın değil…

  1. admin diyor ki:

   Aslında tespitiniz doğru fakat şu da var, MSN daha önceleri Microsoft firmasına ne kazandırdı. Benim gördüğüm 2-3 reklam dışında başka bir geliri yoktu. Bu şekilde en azından Skype ile kontör satmayı hedeflediler. Kullanıcılar açısından kötü fakat Microsoft ve hissedarları açısından olumlu değerlendirilebilir diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>